piątek, 18 grudnia 2015

Gadanie #21 - Szacunek dla Prezydenta

Kurczę, ostatnio mało się tu odzywałem, ale wszystko przez nawał pracy na studiach. Byłem tak zapracowany przed tymi świętami, że nie miałem na nic czasu. A moim dzisiejszym tematem jest szacunek do Prezydenta, bo zauważyłem, że niektóre osoby mają z tym problem.

Ja już nie raz mówiłem, że nie interesuję się polityką, nie znam się na tym i nawet nie chcę się znać, ale mam Internet i to co widzę jest moim zdaniem przygnębiające. Ostatnio pojawiły się masowe hejty na Prezydenta Kwaśniewskiego, związane z alkoholem. Do tego swojego czasu ogrom ludzi miało problem, że Prezydent Komorowski popełnił jakieś błędy ortograficzne i w ogóle mam wrażenie, że obywatele naszego kraju niezbyt szanują urząd Prezydenta.

Ludzie, takie rzeczy w ogóle nie powinny mieć miejsca. To jest Prezydent, głowa naszego państwa! Ja wiem, że wielu może się nie podobać jego postępowanie, że jest on osobą publiczną, ale takie uwagi powinno się zatrzymać dla siebie. Wyśmiewać Prezydenta w Internecie? Moim zdaniem, trochę wstyd.

Polacy chcą być bardziej szanowani na arenie międzynarodowej, a sami nie potrafią uszanować własnego Prezydenta. Ja sobie nie wyobrażam co by było, gdyby takie coś miało miejsce w jakimś innym kraju, na przykład w Korei Północnej - przykład bardzo radykalny... A wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze? Że tych osób, które tak się zachowują jest niewiele, podejrzewam, że to niewielki procent internautów, a odbija się na nas wszystkich.

Mam jeszcze jedną obserwację na ten temat. Przed 10 kwietnia 2010 prezydent Kaczyński także nie miał zbyt pochlebnej opinii w mediach, a po katastrofie wszystko się zmieniło. Czy w tym kraju naprawdę trzeba umrzeć, żeby ludzie przestali z kogoś drwić, żeby przestali nienawidzić? To trochę smutne, prawda?

No i znowu wyszło, że oskarżam Polaków...
Ale mam nadzieję, że nikt z Was nie czuję się urażony :) Chciałbym jedynie, żeby Polacy przestali w końcu śmiać się i drwić z głowy swojego państwa, bo w końcu sami go sobie wybrali, a jak się komuś nie podoba, to może warto pójść na wybory? Chcę zauważyć, że frekwencja jest dość niska. Głosować nie ma komu, ale do narzekania to każdy pierwszy...

No, liczę na Wasze opinie w tym temacie. Uważacie tak jak ja, że Prezydentowi Polski należy się szacunek?

22 komentarze:

 1. Ja do polityki ogólnie się nie mieszam, ale Twoje stanowisko popieram. Nie dość, że to (w większości przypadków) tylko czepialstwo, dawno ludzie (nie tylko w Polsce) pożegnali się z szacunkiem tego typu.
  Trzymaj się, puść się. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polacy są takimi hipokrytami, jakich mało. Odnoszę wrażenie, że każdy chce tylko najlepiej dla siebie, tak żeby jemu było dobrze, nieważne jakim kosztem i nieważne jak wiele osób byłoby przy tym poszkodowanych.
  Sama też nie interesuję się polityką, ale tak, szacunek Prezydentowi się należy. Jak każdemu człowiekowi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Tobą. Polakom nie dogodzisz.../Karolina

  OdpowiedzUsuń
 4. Te spory polityczne są komiczne. Ja naprawdę nie rozumiem, dlaczego wszyscy w rządzie się tak przepychają, robią wyścig szczurów... Czemu nie mogą wspólnie zacząć działać, sprawić, aby nasz kraj bardziej się rozwijał?
  Wszelkie skandale, które ujawniane są w mediach - tragedia. Co się dzieje w naszym państwie?
  Ostatnio oglądałam filmik, na którym starsi ludzie, stojący przed pałacem prezydenckim atakowali słownie reportera telewizyjnego, który chciał po prostu opisać całe wydarzenie. Nawet jakaś babka wyrwała mu słuchawkę z ucha... Śmieszy mnie to, ale. No właśnie! Masakrejszyn.
  Już nawet nie wspominam tutaj o zachowaniach ludzkich, bo to kompletnie bez sensu. Najpierw wybierają tego i tego, a potem narzekają, że im źle. Kurde, ja się nie mieszam w sprawy rządowe, ale jednak warto byłoby się najpierw zastanowić, a dopiero potem głosować.

  Prezydenta mamy, jakiego mamy. Dla jednych jest wybawieniem, dla innych zmorą. Nikomu nie dogodzisz.

  http://inna-mysl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsze zdanie czwartego akapitu dość dokładnie oddaje moje podejście do tego i pokrewnych tematów. Jak inni mają nas szanować jak my sami siebie nie szanujemy? Nie da się tych dwóch rzeczy oddzielić.

  OdpowiedzUsuń
 6. No dobra, ale z drugiej strony - gdzie szacunek pełniących rolę prezydenta do swojego urzędu? Popijanie w czasie wizyt zagranicznych, pisanie z rażącymi błędami ortograficznymi, upolitycznienie funkcji i działania mające na celu głębokie korekty ustrojowe państwa. Wolno nam przecież krytykować człowieka pełniącego funkcję prezydenta, acz do samego urzędu, tu się zgodzę, szacunek należy mieć. Prezydent (jakikolwiek by nie był) ma w końcu najsilniejszy, realny, choć nie wiadomo czy dobrze umotywowany przez wyborców, mandat społeczny. STOP mowie nienawiści START konstruktywnej krytyce!

  www.kulturaifetysze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja myślę, że każdemu należy się szacunek, a jak widzę tych polityków z opozycyjnych partii, którzy naskakują na siebie jak przedszkolaki, skarżą się, co to drudzy nie zrobili... Chce mnie coś trafić. Ludzie reprezentacyjni powinni wyróżniać się umiejętnością wypowiedzi i szacunkiem do innych. A jest to jedno wielkie bagno, gdzie każdy zwala winę na innego. Wydaje mi się, że my, młodzież, bylibyśmy w stanie lepiej się zachować i dogadać, rozwiązać problemy na drodze solidarności i kompromisu.
  Ostatnio zaczęłam interesować się polityką, samo z siebie tak wyszło. Myślałam, że po wyborach - prezydenckich i parlamentarnych, będzie trochę spokojniej. A tylko się zaczęło. Szczerze mówiąc, żal mi po prostu naszego nowego prezydenta, że coraz więcej osób zaczyna na niego najeżdżać. Ostatnio przegapiłam to i owo, i nie wiem, czy jego decyzje są rzeczywiście nieciekawe, ale wydaje mi się, że w miarę lubię go jako człowieka po prostu. Ogółem chyba nie stoję jednak za jedną partią - gdybym mogła, wybrałabym ludzi, których uważam za najlepszych (po prostu tych, co zdobyli moją subiektywną sympatię) i z nich utworzyła coś lepszego, niż jest teraz - bardziej kulturalną politykę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kwaśniewski już od dawna nie jest prezydentem. Osobiście uważam, że obecny prezydent Duda jest skompromitowany dużo bardziej od Kwaśniewskiego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, każdemu należy się szacunek. I z nikogo nie powinniśmy drwić, ani ośmieszać. Jednak tyczy się to każdego człowieka, a nie tylko prezydenta. Myślę, że nie powinniśmy traktować Dudy, Kwaśniewskiego czy kogokolwiek innego prezydenta jako 'nadczłowieka'. Są to ludzie jak inni i myślę, że nie powinno się patrzeć w sposób ; 'Do prezydenta trzeba mieć szacunek', a raczej ; 'Do każdego powinno się mieć szacunek' ;]
  Myślę, że to, co dzieje się teraz w polityce, to śmiech na sali. Po prostu nie potrafię zrozumieć, co tam się strasznego dzieje, a dzieje się. Kurczę, żyjemy w XXI, a polscy władcy zachowują się, jakbyśmy żyli w średniowieczu. W takim wypadku, myślę, że konstruktywna opinia jest ważna i powinno się mówić, co się myśli. Oczywiście przy okazaniu szacunku, a nie wykrzykiwaniu durnych haseł.
  Podsumowując, myślę, że osoby, które nie zgadzają się z prezydentem i jego wyborami mają prawo mówić to głośno, ale okazując szacunek, jak każdemu innemu człowiekowi.
  /Agrafka
  you-always-be.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak wgl. to ja nie ogarniam co i jak a tym bardziej takich rzeczy w internecie. Każdy dopowiada jakieś kłamstwo i nie lubię wydawać opinii na ten temat. No wiesz szacunek KAŻDEMU się należy ale nie wątpię żeby była to cecha danego państwa, wszędzie znajdzie się człowiek zły i dobry.

  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam takie same odczucia jak Ty. I nie chodzi tu tylko o Prezydenta. Ludzie narzekają również na polityków, partie i na wszystkich, na których się da. Gdyby to była jeszcze kulturalna, konstruktywna wypowiedź. Nic z tych rzeczy! Kiedy widzę w internecie głupie, wulgarne komentarze pełne wyzwisk, robi mi się wstyd i przykro.

  OdpowiedzUsuń
 12. Człowiek jak człowiek, osobiście uważam, że powinno się szanować każdego, nie ważne czy prezydent, matka czy sprzedawca, stanowisko nie ma tu wiele do rzeczy. Moim zdaniem smutne jest po prostu jak ktoś nie potrafi uszanować drugiego istnienia, nie zależnie od funkcji jaką pełni :P Więc ogólnie nienawiść do ludzi jaka się przelewa w internecie to straszne gówno ;P

  OdpowiedzUsuń
 13. Polityka to dziwna rzecz... Choć tak jak mówisz, Kaczyńskiego doceniono po śmierci, mam nadzieję, że teraz będzie inaczej,.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja szanuję urząd i człowieka, ale też oczekuję tego samego. To znaczy,że prezydent będzie szanował swój urząd i postępował w zgodzie z prawem,na które przysięgał. Jak i on będzie mnie szanował,a nie nazywał przez swojego wysłannika pana Zybertowicza tak jak nazwał wczoraj. Także szanujmy się w obie strony:)
  https://sweetcruel.wordpress.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Wydaje mi się, że ten wylew hejtu na Prezydentów RP może być uzasadniony, ponieważ Polakom naprawdę ciężko dogodzić i nigdy nic nie będzie się nam wszystkim podobać, a że Prezydent, jako głowa państwa, powinien cechować się nienagannym wizerunkiem, jego każde najmniejsze potknięcie będzie ostro skrytykowane. Tak już w Polsce jest. Ale masz rację, czasami Polacy przesadzają. Nie rozumiem, co jest śmiesznego w tysięcznym takim samym memie przedstawiającym A. Kwaśniewskiego jako Agenta 700. Każdy zna kogoś, kto lubi sobie wylać za kołnierz, więc mniej więcej 30% polskiego społeczeństwa jest takim Agentem- dlaczego więc za symbol alkoholizmu uznaje się tylko jednego człowieka?
  Prezydent RP to też człowiek. ;)
  Sztuka parzenia herbaty [klik]

  OdpowiedzUsuń
 16. Tu nie chodzi tylko o prezydenta. Osoby publiczne od zawsze są narażone na krytykę, szczególnie tą bezpodstawną. Prawda jest taka, że Internet to gówna droga przekazu i każdy może się tam wypowiedzieć. Od czasu do czasu trafi się jakaś wartościowa opinia przeciętnego Kowalskiego na temat polityków, ale prawda jest taka, że publiczne fora są zalewane śmieciowymi wypowiedziami, bo najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy w ogóle nie są obeznani w temacie. Krytyka jest i będzie. Czasem uzasadniona, czasem nie, a najlepszym sposobem na to jest nie interesowanie się śmieciami i myślę, że nasz prezydent tak właśnie robi ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Może zacznę tak....kto bez winy niechaj pierwszy....
  Polacy uważają się na zaród głęboko wierzący, ale już z miłością do bliźniego, podstawami dekalogu jesteśmy na bakier.
  Bo przecież jak sobie poprawić humor w najprostszy sposób? A dowalić innym. Nieważne kto to jest, jakie piastuje stanowisko, dowalić i czuć się lepiej.
  Dobra rada dla tych...."mega poprawnych i prawych", traktuj innych tak jakbyś chciał aby ciebie traktowano. Pozdrawiam i zapraszam na szybki posiłek, coś dla zapracowanego studenta :)

  OdpowiedzUsuń
 18. z jednej strony masz rację, to nasz główny reprezentant i powinniśmy go szanować ale z drugiej ten właśnie reprezentant powinien dołożyć wszelkich starań, żeby reprezentować kraj jak najlepiej.

  OdpowiedzUsuń
 19. Moim zdaniem to kwestia szacunku nie tylko do prezydenta, ale w ogóle do ludzi. Uzasadniona, konstruktywna i kulturalna krytyka jest przydatna, jednak głupie, wulgarne komentarze raczej nie. Ja również nie interesuję się szczególnie polityką nie znam się na tym, ale widzę, że w kraju nie dzieje się zbyt dobrze. Warto o tym mówić, warto komentować, tylko z szacunkiem i kulturalnie. W końcu politycy to też ludzie i należy im się szacunek:)
  Pozdrawiam ciepło,
  P.

  OdpowiedzUsuń
 20. A co z Dudą? Nie wspomniałeś o jego przypadku? :P

  Prezydent to osoba, która jest reprezentantem całego narodu, ma robić to godnie. Nie powinniśmy musieć się za nich wstydzić.

  A tak podstawowe błędy ortograficzne w wykonaniu Pana Komorowskiego... Jak i wiele jego "taktowych" zachowań, to po prostu wstyd.
  Trudno poważnie podchodzić także do "choroby filipińskiej" Kwaśniewskiego...

  Tych dwóch osób dotyczyły żarty, wyśpiewanie za ich zachowania. Natomiast Prezydent Duda, zanim jeszcze objął urząd został zbluzgany. Teraz możemy już oceniać go, za jego decyzje, ale czy spotyka się on z szacunkiem? Osobiście obserwuję morze hejtu, zamiast merytorycznej dyskusji.

  Natomiast sprawa z Panem Kaczyńskim, faktycznie jest bardzo znamienna. Gdyby nie ta tragedia, w wyborach prezydenckich PIS nie miałby żadnych szans. A tak w drugiej turze zebrali blisko 47% poparcia.

  OdpowiedzUsuń