sobota, 25 maja 2019

Polecam #63 - Projektantka

Jaka jest Projektantka? Kate Winslet przyjeżdża do rodzinnej wsi gdzieś w Australii, mniej więcej w połowie XX wieku. Ale dawni sąsiedzi nie dają jej spokoju - brudy z przeszłości są stopniowo i nieubłaganie wywlekane na światło dzienne i ludzie nie dają dziewczynie żyć. Fakt, Projektantka na początku próbuje się bronić - ignoruje ludzi, udaje pewną siebie, ale wszyscy dobrze wiemy, jak trudne musi to być dla młodej dziewczyny... 


Fabuła nieustannie nas zaskakuje, co jest dla mnie mega ważne w filmie! Są intrygi i sceny tragiczne, romanse i tragedie, spiski, śmiechy i zemsta. Jednym słowem dramat i komedia w jednym. Ale nie tragikomedia, to słowo zostawmy dla finału "Gry o tron". 

Na uwagę zasługują aktorzy. Kate Winslet jako tytułowa Projektantka, czyli Myrtle Dunnage wypadła świetnie! Liam Hemsworth, Judy Davis, doprawdy plejada świetnych aktorów! No i Sarah Snook, którą uwielbiam, jest jak wisienka na torcie! 


Projektantka to film, który trzeba obejrzeć! Gwarantuje niezapomnianą zabawę, ciekawą historię, doznania artystyczne ze względu na piękne zdjęcia i kostiumy, a wiele innych doznań intelektualnych. Ten film jest tak dobry, że mam ochotę obejrzeć go jeszcze raz! A tymczasem, łapcie zwiastun!


13 komentarzy:

 1. Już postać głównej aktorki mnie zachęca, więc na pewno obejrzę przy okazji:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. oglądałam, bardzo przyjemny film:)

  OdpowiedzUsuń
 3. powiem że wygląda to bardzo zacnie:D zwiastun totalnie mnie przekonuje i z chęcią bym to sobie obejrzała w jakiś wolny wieczór;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzialam, Kate w tym filmie wygląda zjawiskowo ☺☺

  OdpowiedzUsuń
 5. Przejrzałam zdjęcia i - choć może jest to płytkie z mojej strony - stwierdzam, że film raczej mi się spodoba (przynajmniej od strony estetycznej). Kate Winslet też lubię.
  Krótko mówiąc, biorę!

  PS: Ładnie tutaj. Trochę się rozejrzę.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Eh.. Ja jeszcze Waterland nie obejrzałam, a tu już kolejny film trzeba dodać do listy! No nic trzeba będzie jakoś znaleźć tą chwilkę, by coś obejrzeć. Kolejny raz dzięki za podrzucenie ciekawego tytułu!
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli tylko znajdę wolną chwilę na pewno go obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Idealny film. Postać którą gra Kate wspaniała i wyjątkowa. Jeden z najlepszych filmów które zobaczyłam 2018r. Trzeba być sobą bo każdy z nas jest indywidualny i nie oglądać się na tłum - który często jest nieporozumieniem.... Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie zupelnie nie wciagnal ten film.

  OdpowiedzUsuń
 10. O uszy film się już obił ale jakoś nie miałam okazji zobaczyć. Chętnie obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń